Beyaz Bilgi ×
© 2021 Beyaz Bilgi

Acronis Cyber Cloud ile Tanışın

Dünya çapında bulut bilinirliliği ve bulut tüketiminin yaygınlaşması ile son kullanıcıların bulut servislerinde yedekleme ve güvenlik bilinirliliği de ivme kazanmaya başladı.

Lokal, bulut ya da hibrit çözümlerin hangisi tercih edilirse edilsin, özellikle son yıllarda yedekleme, güvenlik ve felaket kurtarma servisleri son derece ön plana çıkmış durumda.

Tüm firmalar için verinin değeri artarken, yedeklemenin de değeri aynı oranda artıyor. Aynı şekilde verinin korunması da şirketler için zaruri bir ihtiyaç durumunda. Bunların ötesinde de tüm firmaların olası felaket senaryolarına karşı felaket kurtarma protokollerinin olması da bir o kadar önemli.

Yedekleme ve Güvenlik Neden Önemli?

Bir siber saldırı veya veri ihlalinin kurbanı olan işletmelerin yarısından fazlası daha sonra kamu incelemesine tabi tutulabilir bu da marka itibarlarında ve müşteri sadakatlerinde kayıplar yaratabilir.

Saldırıların kurbanı olan işletmelerin %29’u gelir kaybeder ve bu işletmelerin yaklaşık %40’ı toplam gelirlerinin %20’sinden fazlasını kaybedebilir.

Saldırılara veya ihlallere maruz kalan şirketlerin yaklaşık dörtte biri veri kaybı olayının ardından önemli iş fırsatlarını kaybeder.

Bunları tek tek sıralayınca hem çok maliyetli hem de uzun zaman gerektiren projeler gibi gözükebilir. Ancak Acronis’in yeni bulut servisleri çözümü ile tüm firmalar için bu zaruri süreçler hem kolay hem de kullandıkça öde modeli ile bir Opex harcaması haline dönüşüyor.

Acronis Cyber Cloud Servis Sağlayıcılığı Nedir?

Acronis Cyber Cloud, servis sağlayıcıların müşterilerine, güvenli, hızlı, kolay bir şekilde siber koruma servislerini sunmaları için dizayn edilmiştir. Bu bulut tabanlı platform entegre end-point yönetimi, yedekleme, felaket kurtarma, anti-malware, anti-ransomware, e-imza servisleri gibi bir çok servisin tek bir konsoldon ulaşılmasını sağlar.

Tüm servis sağlayıcılarının hizmet sundukları müşterileri için zaruri bir ihtiyaç olan bu teknolojik altyapıyı, Acronis’in güvenilir ve deneyimli yeni bulut tabanlı platformu ile sunmak artık çok kolay. Bu altyapı ile servis sağlayıcılar tek bir konsol üzerinden yedekleme ve güvenlik çözümlerini müşterilerine rahatlıkla sunabilir ve servisleri yönetebilirler.

Acronis Cyber Cloud’un Önemli Özellikleri Nelerdir?

Merkezi çözüm yönetimi
Çoklu tenant yönetim portalı
Bayi yönetimi
SaaS ve hibrid çözüm seçenekleri
20’den fazla korunan platform
Eşsiz depolama seçenekleri
Kullandıkça öde modeli
Firmaların logolarının platformda kullanılması
25 dilde dil desteği
API’lar ve SDK’ler ile terzi usulü geliştirme
Acronis Bulut Çözümleri Nelerdir?

Acronis Cyber Backup Cloud

“Servis sağlayıcılar için 1 numaralı bulut tabanlı yedekleme çözümü”

Microsoft Azure gibi kullanıma hazır, esnek bulut depolama alanları ya da kendi bulut alanınız üzerinde hızlı yedekleme.
AI tabanlı dosyalar, yedekler ve yedek ajanları için fidye yazılım koruması.
Fiziksel, sanal ortamlar, bulut tabanlı sunucular, Microsoft 365 uygulamaları gibi 20’den fazla platformda veri koruması.
Microsoft Teams için yedekleme ve felaket kurtarma.
Acronis Cyber Protect Cloud

“AI tabalı entegrasyon, daha yüksek koruma ve siber güvenlik“

Kötü amaçlı yazılımlara karşı yeni nesil, AI tabanlı fidye yazılımı ve kripto karşı koruma.
Kötü amaçlı URL’ler için yük analizi, URL’ler için siyah ve beyaz listeler ve HTTP / HTTPS engelleyici ile gelişmiş URL filtreleme.
Sistemlerin güvenlik açıklarının değerlendirilmesi.
Microsoft Teams, Webex ve Zoom için güvenlik ve koruma.
Yedeklemeyle entegre yama yönetimi.
Acronis Cyber Disaster Recovery Cloud

“Acronis Cyber Backup Cloud üzerine kurulu sanal ve fiziksel iş yükleri anahtar teslim Felaket Kurtarma Çözümü”

Ön yatırım maliyeti yok.
Kullanıma hazır Acronis tarafından barındırılan felaket kurtarma sitesi. (dünya çapında seçim yapabileceğiniz birden çok veri merkezi seçeneği ile)
Windows ve Linux fiziksel sunucuları ve VM’ler, büyük hipervizörler ve Microsoft iş uygulamaları dahil olmak üzere tüm popüler iş yükleri için destek.
Acronis Cyber Files Cloud

“Ödünsüz güvenlik ve esnek depolama ile dosya senkronizasyonu ve paylaşımı”

Veri konumu üzerinde %100 kontrol – Acronis Cyber Cloud Storage, Acronis Cyber Infrastructure, servis sağlayıcı depolaması, SWIFT, Ceph, S3 veya Azure.
Kullanıcı eylemlerini izlemek ve sorun gidermek için kurumsal düzeyde denetim.
Acronis Cyber Notary Cloud

“Blok zinciri tabanlı dosya onaylama, e-imzalama ve orijinallik doğrulaması”

Dosya onaylama — kullanıcıların her türden dosyayı noter tasdik etmesine ve bunu blockchain defterine kaydetmesine izin verir.
E-imza — gerekli tüm tarafların dosyaları elektronik olarak imzalamasını sağlar.
Acronis Cyber Cloud Servis Sağlayıcısı Nasıl Olurum?

Müşterilerinize kendi portalınız, logonuz ve firma kimliğiniz ile kişiselleştirilmiş bir portal üzerinden yedekleme, güvenlik ve felaket kurtarma servislerini hızlıca sağlayabilirsiniz. Tüm müşterilerinizi ve sunduğunuz servisleri tek bir portaldan kolayca yönetebilirsiniz.

12 aylık sözleşmenizi imzalayarak bu süreci başlatmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.